а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Хаг

Вид збор: Име
Ранг: 25176
Хаг е административната престолнина на Холандија.
Англиски: Hague Албански: Haga
Употреба: Географија
Изведенки
хашки прид.
хашка; хашкиот
Пример: Хашкиот суд.