а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Хабсбурговци

(едн.)
Вид збор: Именка, множина
Династија на владетели коишто владееле со Хабсбуршката Монархија.
Англиски: Habsburgs Германски: Habsburger
Употреба: Историја
Изведенки
хабсбуршки прид.
хабсбуршкиот