а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

гага

Вид збор: Прилог
Ранг: 32199
бесплатно
Англиски: free of charge
Употреба: Разговорно
Примери:
Сношти добивме јадење гага.
Гага јадење, гага пијачка.