а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

евала

Вид збор: Извик
Ранг: 18400
браво, благодарам
Англиски: thank heaven Турски: eyvallah
Употреба: Архаизам
Примери:
Евала, дојдовте и вие во мојот дом.