а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

евангелски

евангелскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28837
Што е во врска со евангелие.
Англиски: evangelic
Употреба: Религија
Примери:
евангелски текстови
евангелска содржина