а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

обарен

обарениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 38768
Што е малку сварен.
Примери:
Обарен компир.