а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

саат-кула

мн. саат-кули
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 28455
кула со саат
Англиски: clock tower
Примери:
мајстор за часовници и саат-кули