а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

о

Вид збор: Честичка
Ранг: 16452
За да се засили потврдување, одрекување, неверување или негирање.
Примери:
О, да, секако, со сигурност е така.
О, не, ништо од ова не е вистина.
О, не, тоа не е можно!